МИТНІ СБОРИ

Митні збори (митні платежі) при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності на єдиній митній території України включають в себе:

МИТО

ПДВ
(податок на додану вартість)

АКЦИЗНИЙ ЗБІР

 Ставки, порядок обкладання митом визначається Єдиним митним тарифом України який є систематизований звід ставок митних зборів, яким обкладаються товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України або вивозяться за межі її території.

 В Украине применяются следующие виды пошлины.

ВВІЗНЕ МИТО

  Ввізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх ввезенні на митну територію України. Ввізне мито є диференційованим:  - До товарів та інших предметів, що походять з держав, що входять разом з Україною до митних союзів або має з нею спеціальні митні зони, і в разі встановлення будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами за участю України, застосовуються преференційні ставки ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом України; - До товарів та інших предметів, що походять з країн або економічних союзів, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння, який означає, що іноземні суб'єкти господарської діяльності цих країн або союзів мають пільги щодо мит, за винятком випадків, коли зазначені мита та пільги щодо них встановлюються в рамках спеціального преференційного митного режиму, застосовуються пільгові ставки ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом України.

ВВІЗНЕ МИТО

  Вивізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх вивезенні за межі митної території України.

СЕЗОННЕ МИТО

 На окремі товари та інші предмети можуть встановлюватися сезонне ввізне і вивізне мито на строк не більше чотирьох місяців з моменту їх встановлення.

 Для захисту національних інтересів, що походять з держав, що входять разом з Україною до митних союзів.

СПЕЦІАЛЬНЕ МИТО

 Спеціальне мито - застосовується для захисту національного товаровиробника від демпінгового імпорту.

АНТИДЕМПІНГОВЕ МИТО

 Антидемпінгове мито - застосовується для захисту національного товаровиробника від демпінгового імпорту.

КОМПЕНСАЦІЙНА МИТО

 Компенсаційне мито - застосовується для захисту національного товаровиробника від субсидованого імпорту.

За способом нарахування ставки мита розподіляються на:

  • адвалорні, нараховані у відсотках митної вартості товарів та інших предметів, які обкладаються митом;
  • специфічні, що нараховуються у встановленому грошовому розмірі на одиницю товарів та інших предметів, які обкладаються митом;
  • комбіновані, що поєднують обидва ці види митного обкладення.

Податок на додану вартість (ПДВ)

Порядок нарахування і сплати податку на додану вартість регулюється Податковим кодексом України. Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах:

 

0%  

На товари які переміщуються:
- в митному режимі експорту, реекспорту;
- в митному режимі безмитної торгівлі;
- в митному режимі вільної митної зони.

7%  

За операціями поставки на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

    

20%  

На товари які переміщуються у митному режимі імпорт.

Акцизний збір

Акцизний збір - є податком на споживання, який відноситься до розряду непрямих податків, платником акцизу є споживач підакцизного товару, а продавці, виробники виступають лише в якості податкових агентів. Основним документом, яким визначається порядок оподаткування акцизним збором є Податковий кодекс.

Перелік підакцизних товарів:

  • спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; -табачние вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
  • нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне;
  • автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;
  • електрична енергія.
Податковий кодекс регламентує кілька видів ставок про акцизного збору:
  • ставка акцизу, яка визначається в процентному співвідношенні до вартості підакцизного товару, називається адвалорної;
  • ставка акцизу, яка встановлюється у вартісному вираженні за одиницю підакцизного товару, називається специфічною. Специфічна ставка акцизу застосовується, наприклад, до ігристому провину;
  • комбінований спосіб де у встановленні ставки акцизного збору, працює принцип більшої суми. наприклад на сигарети без фільтра встановлена ​​як адвалорна ставка, так і специфічна. Яка сума акцизу більше, та й підлягає сплаті.

  Вище ми розглянули всі види загальнодержавних податків і зборів які стягуються при переміщенні митному кордоні України товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, для розрахунку суми митних платежів по товару ви можете скористатися митним калькулятором на нашому сайті. Для розрахунку суми митних платежів ви можете скористатися на нашому сайті.

Будемо вдячні, якщо скористаєтеся кнопками: