ОСОБЛИВОСТІ ВВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ, ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ, ВАЛЮТИ НА МИТНУ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ ГРОМАДЯНАМИ

  Існують ряд особливостей ввезення та оподаткування товарів що переміщуються на митну територію України, які залежать від обсягів, від способу переміщення (повітряний, наземний транспорт або міжнародні поштові експрес відправлення), від вартості , а також категорії товарів будь це (продукти харчування, алкогольні напої та тютюнові вироби, медикаменти або інші). Перш ніж докладніше розглянути основні особливості ввезення, необхідно розуміти, що при перетині товарів і транспортних засобів громадянами діє Двоканальна система митного контролю. Дана система розроблена для спрощення системи митного контролю, а також дає можливість громадянам здійснити декларування вибираючи один з каналів. У народі їх прийнято називати зелений і червоний коридор, коротко зупинимося на кожному з них, а також на особливостях і обмеженнях для проходження кожного з них:

    

  Вибираючи Зелений коридор, вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та чи обмеження на ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Зеленый коридор
Перемещаются воздушным сообщением

Переміщуються повітряним сполученням на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей):

                    

сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 EUR через пункти пропуску на державному кордоні України, відкриті для повітряного сполучення.

Перемещаются Наземным транспортом:

Переміщаються Наземним транспортом:

                    

сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 EUR, вагою не більше 50 кг. фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин; які ввозяться на митну територію України через інші крім відкритих для повітряного сполучення, пункти пропуску.

Перемещаются в международных почтовых, международных экспресс-отправлениях

Переміщуються в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях:

                    

сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро та ввозяться на митну територію України на адресу одного одержувача фізичної особи у перших трьох міжнародних поштових або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця.

                
         
 
    

  Не залежно від способу переміщення, повітряним або наземним транспортом за окремими категоріями товарів, можна ввозити в Україну за умови усного декларування слідуючи по зеленому коридору в таких кількостях !!!

            
                    Лікарські засоби                     

Лікарські засоби, які продаються без рецепта лікаря, перевозяться тільки в кількості, що не перевищує п'яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини ). В іншому випадку особа повинна мати при собі рецепт на відповідний лікарський засіб.


                Продукти харчування

Продукти харчування для власного споживання на суму, що не перевищує еквівалент 200 євро, в роздрібній упаковці масою не більше ніж 2 кг. Не підлягають переміщенню на митну територію України в несупроводжуваному багажі продукти харчування без упаковки виробника.


                
                
                     Алкогольні напої та тютюнові вироби                      

Алкогольні напої і тютюнові вироби можуть ввозити громадяни, які досягли 18-річного віку, в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування в таких кількостях з розрахунку на одну людину:

  • 200 сигарет або 50 сигар або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.
  • 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більше 22%) алкогольних напоїв.

Валютні цінності

Валютні цінності - фзіческое особа-резидент, а також нерезедентов може ввозити без письмового декларування готівку в сумі, що не перевищує еквівалент 10 000 євро


Вище ми розглянули випадки коли громадяни вибираючи зелений коридор, знають, що вони не переміщують товари в обсягах не більш встановлених обмежень, в залежно від способу переміщення, а також в залежності від категорій товарів.

   

Нижче наведемо приклади коли громадяни зобов'язані вибирати червоний коридор, і як наслідок письмово декларувати товари які переміщують через митний кордон України в обсягах підлягають оподаткуванню митними платежами та підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження на ввезення на митну територію України.

  Канал, позначений символами червоного кольору "Червоний коридор" призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах підлягають оподаткуванню митними платежами та підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження на ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Красный коридор

  Письмовому декларуванню підлягають:

товары не более 10000 евро

Товари (крім підакцизних), які ввозяться громадянами в ручній поклажі або в супроводжуваному багажі, вартість або загальна вага яких перевищує обмеження, а також вартість яких перевищує 1000 євро ввозяться повітряним транспортом, вартість яких перевищує 500 євро та ввозяться наземним транспортом, вартість яких перевищує 150 євро та переміщуються міжнародних поштових, міжнародних експрес-відправленнях, несупроводжуваному багажі, але загальна фактурна вартість вище перелічених товарів в залежності від способу переміщення не перевищує еквівалент 10000 євро , підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

Культурные ценности

Культурные ценности по кодом згідно з УКТ ЗЕД 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00, виготовлені 50 і більше років тому.

Валюта

Валютні цінності:
Готівкові в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро в такому випадку Фізична особа-резидент України зобов'язаний пред'явив документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквівалент 10000 євро .
Фізична особа нерезидент може ввозити суму, що перевищує еквіваленті 10000 євро за умови письмового декларування митному органу без предявленія документів документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах).

Громадяни мають право ввозити в Україну Банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови їх письмового декларування в повному обсязі.

Ввоз Домашних животных

Домашні тварини, які ввозяться громадянами на митну територію України, підлягають письмовому декларуванню. Для ввезення домашніх тварин вам знадобиться ветеринарний паспорт на тварину і ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1 видане не пізніше ніж за 72 години до моменту перетину кордону.

STOP

Розглянемо наступну категорію обмежень на ввезення на митну територію України товарів вартість яких перевищує 10000 євро.

                    

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, переміщуються на митну територію України в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, а також товари, незалежно від їх фактурної вартості, що переміщуються на митну територію України у вантажних відправленнях, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності або свідоцтв про визнання відповідності у випадках , встановлених законодавством України для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (юридичних осіб) та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.
  з вище перерахованого випливає, що Фізичні особи (громадяни) не можуть ввозити на митну територію України, товари вартість яких перевищує 10000 євро, для ввезення товарів вартість яких перевищує зазначений еквівалент громадянин, повинен зареєструвати юридичну особу, поставити його на облік в митних органах, і тільки після цих процедур ввозити товари на умовах встановлених законодавством України для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

При ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами:

  1. Особисті речі;
  2. культурні цінності за кодами 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлені 50 і більше років ;
  3. товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування, що ввозяться (пересилаються) громадянами в зв'язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну протягом шести місяців з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні, за умови документального підтвердження того, що до дня видачі цього документа громадянин проживав на території країни, з якої він прибув, не менше трьох років:
       
    • товари, які призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування (крім товарів, що класифікуються за товарною позицією 8802 або одним із кодів 8903 91 99 00, 8903 92 99 00, 8903 99 99 00 згідно з УКТ ЗЕД)
    •  
    • транспортні засоби особистого користування, класифікуються в одній з товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного громадянина, який досяг 18-річного віку), при умови документального підтвердження того, що до дня видачі документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні, громадянин був власником (або співвласником) такого транспортного засобу не менше одного року, а транспортний засіб перебував за ним на постійному обліку (реєстрації) у відповідних реєстраційних органах країни постійного місця попереднього проживання громадянина не менше одного року, якщо даний транспортний засіб підлягає реєстрації в цій країні;
    •  
    • товари, що класифікуються в товарній позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного повнолітнього громадянина) за умови одночасного ввезення з транспортними засобами особистого користування, класифікуються в одній з товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3, 5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД.
  4. товари, что належати громадянам и переміщуються транзитом через митну теріторію України;
  5. товари, что входять до складу спадщини за законом, Відкритої за межами України на Користь резидента (у тому чіслі в кількості однієї одиниці за шкірних товарних позіцією 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 согласно з УКТ ЗЕД), в разі підтвердження ее складу органами, что вчіняють нотаріальні Дії у стране ее Відкриття. Зазначену підтвердження підлягає засвідченню або легалізації у відповідній закордонній консульській установі України, если інше НЕ предусмотрена міжнароднімі договорами, згода на обов'язковість якіх Надал Верховною Радою України;
  6. товари, отрімані Громадянам-резидентами у виде нагородили и прізів на міжнародніх змаганнях, конкурсах за межами митної территории України (в тому числі НЕ более одного товару за товарними позіціямі 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 согласно з УКТ ЗЕД), за умови документального підтвердження факту нагородження нотаріальнімі органами відповідної країни. Зазначену підтвердження підлягає засвідченню або легалізації у відповідній закордонній консульській установі України, если інше НЕ предусмотрена міжнароднімі договорами, згода на обов'язковість якіх Надал Верховною Радою України;
  7. товари (включаючі транспортні засоби особіст Користування), Які були Попередньо вівезені Громадянам-резидентами за Межі митної территории України и назад ввозяться на митну теріторію України, за наявності відповідного підтвердження факту попередня вивезення таких товарів;
  8. транспортні засоби особіст Користування, что тимчасово ввозяться на митну теріторію України Громадянам-нерезидентами, а такоже паливо, містіться в звичайний баках таких транспортних ЗАСОБІВ, встановлений заводом-виробника;
  9. товари (кроме транспортних засобів), Які ма ють ознака були у вікорістанні та прізначені для власного облаштування житла та забезпечення життєдіяльності громадян, Які перебувалі за кордоном у відрядженнях (в навчанні), за умови, что Такі товари ввозяться (пересілаються) в течение шести місяців з дня повернення таких громадян в Україні после Закінчення терміну відрядження (навчання).

Перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян:

  • товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;
  • одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки були у використанні;
  • особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів і каменів, що мають ознаки вживаних;
  • індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;
  • один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок і додаткового приладдя;
  • один переносний проектор та аксесуари до нього разом з обґрунтованою кількістю діапозитивів та / або кіноплівок;
  • бінокль;
  • переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук;
  • один переносний звуковідтворювальний пристрій (в тому числі магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо) з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків;
  • один переносний радіоприймач;
  • стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук, пейджери;
  • один переносний телевізор;
  • переносні персональні комп'ютери у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше трьох штук;
  • одна переносна друкарська машина;
  • калькулятори, електронні книги в кількості не більше двох штук;
  • індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за його станом з ознаками були у використанні;
  • звичайні і / або прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон разом із громадянином, а в разі відсутності дітей - у кількості не більше однієї штуки;
  • один інвалідний візок на кожного інваліда, який перетинає митний кордон України, а в разі відсутності такої особи - у кількості не більше однієї штуки;
  • годинник в кількості не більше двох штук;
  • 0,5 літра туалетної води або 100 грамів парфумів;
  • спортивне спорядження - велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;
  • спеціальне дитяче харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію або інше захворювання, яке вимагає спеціального харчування, яке не виробляється (не реалізується) в Україні, який переміщається (пересилається) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
  • інші товари, призначені для забезпечення повсякденних потреб громадянина, перелік і гранична кількість яких визначаються законами України.
STOP

Запрещены для ввоза в Украину:

  • Товари, які можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринному світу чи призвести до заподіяння шкоди довкіллю.
  • Літературні та художні твори, поліграфічна та інша друкована продукція, кіно-, фото-, аудіо- та відеоматеріали, що пропагують війну, жорстокість, порнографію, расову, етнічну або релігійну ворожнечу, закликають до насильницького повалення конституційного ладу в Україні;
  • Товари і особисті речі, на пропуск яких потрібні дозволи інших державних установ, без наявності цих дозволів. Перелік цих товарів та особистих речей визначається Кабінетом Міністрів України.